piątek, 22.12.2017

Zakończenie programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”

6 grudnia odbyło się oficjalne zakończenie programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”, współtworzonego przez Fundację Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego, Fundację NUTRICIA, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Instytut Matki i Dziecka oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, w którym wzięła udział Dziekan Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, prof. dr hab. Krystyna Gutkowska, prof. dr hab. Danuta Rosołowska-Huszcz, dr inż. Joanna Myszkowska-Ryciak oraz dr inż. Anna Harton.

Celem programu był wzrost świadomości roli żywienia we wczesnym okresie życia wśród pracowników żłobków i przedszkoli oraz rodziców, promowania zrównoważonej diety, a także kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych dzieci poprzez edukację żywieniową.

Wydział wspierał merytorycznie program oraz był odpowiedzialny za prowadzenie szkoleń edukatorów biorących udział w programie oraz analizę planowania i organizacji żywienia dzieci w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. W ciągu 3 lat w programie wzięło udział 2 638 placówek z całej Polski, a w warsztatach prowadzonych przez edukatorów żywieniowych uczestniczyło 13 214 pracowników żłobków i przedszkoli. Dzięki działalności programu już 121 000 polskich dzieci zdrowiej je, a dzięki temu – zdrowiej rośnie.