Komisja Etyki Badań Naukowych z Udziałem Ludzi

Komisja Etyki Badań Naukowych z Udziałem Ludzi przy Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.

Najbliższe posiedzenie Komisji planowane jest 11 grudnia 2017 r.

Wnioski należy składać najpóźniej do 27 listopada 2017 r.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu społeczności akademickiej oraz w nawiązaniu do międzynarodowych standardów, prof. dr hab. Alojzy Szymański, Rektor SGGW, zarządzeniem nr  27 z dnia 5 maja 2016 roku, powołał Komisję Etyki Badań Naukowych z Udziałem Ludzi działającą przy Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Treść regulaminu z późniejszymi zmianami dostępna jest tutaj.

Wniosek oraz załączniki: załącznik 1, załącznik 2, załącznik 3, załącznik 4.

Zgodnie z regulaminem wnioski należy składać najpóźniej 14 dni kalendarzowych przed zaplanowanym posiedzeniem Komisji. Wnioski złożone w późniejszym terminie będą rozpatrzone na kolejnym posiedzeniu.

Najbliższe posiedzenie Komisji planowane jest na 19 czerwca 2017 r.

Wnioski należy składać najpóźniej do 5 czerwca 2017 r.

Zgodnie z regulaminem KEBNzUL, podpisany wniosek wraz z załącznikami (w jednym pliku w formacie pdf.) proszę przesłać na adres mailowy kebnzul@sggw.pl i dostarczyć w formie papierowej (1 egz.). Wersja elektroniczna musi być zgodna z wersją papierową.

Za rozpatrzenie wniosków pobierane są opłaty zgodnie z § 17 regulaminu KEBNZUL z dn. 19-08-2016 r.

Wskazówki dla Wnioskodawców:

Wnioskodawcy planujący wykorzystanie w badaniach ankiet/kwestionariuszy ogólnodostępnych, zaaprobowanych przez towarzystwa naukowe lub międzynarodowe zespoły eksperckie, NIE muszą załączać w/w druków do składanego wniosku.

Analogicznie, ankiety/kwestionariusze autorskie MUSZĄ stanowić załącznik do składanego do zaopiniowania wniosku.

W każdym składanym wniosku powinny znaleźć się informacje o sposobie gromadzenia, kodowania i przechowywania danych. Pracownicy, doktoranci i studenci powinni we wniosku zawrzeć informację, że dane będą zabezpieczane zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa przyjętą w SGGW – Zarządzenie 88/2013.

W każdym składanym wniosku powinny znaleźć się informacje o wystąpieniu ewentualnego ryzyka oraz o podejmowanych działaniach mających na celu zapobieżenie wystąpienia wymienionego ryzyka.

Podmiot badania rozumiany, jako osoby badane.

Adres składania wniosków:

KOMISJA ETYKI BADAŃ NAUKOWYCH Z UDZIAŁEM LUDZI