wtorek, 28.05.2019

Zapraszamy na jubileuszowy wykład Wszechnicy Żywieniowej, 12 czerwca o godzinie 17.15 w Auli Kryształowej

Jubileusz 25-lecia Wszechnicy Żywieniowej na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Uroczystym spotkaniem Wszechnicy Żywieniowej w dn. 12 czerwca 2019 r. kończymy dwudziesty piąty rok jej działalności.

Będziemy bardzo zaszczyceni, jeśli wezmą Państwo udział w naszym Jubileuszu. Serdecznie zapraszamy zarówno naszych stałych słuchaczy, jak również tych, których po raz pierwszy zainteresujemy przygotowaną porcją wiedzy żywieniowej.
W programie Jubileuszu proponujemy m.in.:

Mity w żywieniu człowieka. Wykład wygłosi dr hab. Małgorzata Drywień, prof. SGGW (Katedra Żywienia Człowieka, SGGW)

Obserwujemy, jak na różnych forach, często również w rozmowach towarzyskich, można przeczytać lub usłyszeć wiele ciekawostek żywieniowych o charakterze porad. Wiele osób, w trosce o dobre zdrowie, zaczyna je stosować, a następnie w dobrej wierze przekazywać innym. Nic zatem dziwnego, że ciekawostki te zaskakująco szybko zostają rozpowszechnione, a przez to uwiarygodnione. Tymczasem nie wszystkie z nich
są potwierdzone naukowo, a te prawdziwe bywają źle interpretowane. Kilka takich przykładów, o które często pytają słuchacze Wszechnicy, przedstawi i omówi nasz ekspert,
w tym m.in.:

• Czy herbata z cytryną szkodzi?
  • Czy lepiej stosować cukier brązowy niż biały, a sól morską i himalajską zastąpić kamienną?
  • Czy grupa krwi predysponuje do stosowania określonej diety ?

Taniec jako forma aktywności fizycznej, zatańczą Dorota Doliwa-Mikołajska i Paweł Gutowski

Dla wielu osób taniec może być przyjemną formą aktywności fizycznej. Chcemy Państwa do tego zachęcić, gdyż tańczyć można w rytmie ulubionej muzyki, dostosowanej
do możliwości fizycznych, przy ulubionych utworach, w różnych okolicznościach, również we własnym mieszkaniu, z drugą osobą lub samodzielnie. To tylko kilka wybranych argumentów przemawiających za tą formą aktywności fizycznej. A ile energii może wtedy zużyć nasz organizm? Takich pomiarów dokonamy podczas pokazu, a ich wyniki skomentujemy.

Serdecznie zatem Państwa zapraszamy, jak zwykle na godz. 17.15, ale tym razem do Auli Kryształowej SGGW, budynek nr 9 przy ul. Nowoursynowskiej 166 (przeciwna strona ul. Nowoursynowskiej niż nasz Wydział, przystanek ”SGGW Rektorat”).

Wstęp jest wolny, nie wymagamy wcześniejszego zgłoszenia.

Wszystkich zainteresowanych edukacją żywieniową polskiego społeczeństwa zapraszamy również na konferencję pt. Edukacja żywieniowa – moda czy konieczność?

Program konferencji i formularz zgłoszeniowy podany jest na stronach:

www.wszechnica-zywieniowa.sggw.pl

Plakat informujący o wydarzeniu można pobrać tutaj.