poniedziałek, 8.01.2018

Współpraca Wydziału z Kulczyk Foundation w ramach programu Żółty Talerz

W ramach porozumienia o współpracy z Kulczyk Foundation Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji został Partnerem Merytorycznym programu "Żółty Talerz". Fundacja dąży do tego, aby wsparcie dla dożywiania najmłodszych tworzyło realną wartość dodaną poprzez wzbogacenie posiłków i objęcie żywieniem większej liczby dzieci.

Żółty Talerz to w założeniu nowy standard wsparcia żywienia, gotowy do wykorzystania przez inne organizacje pozarządowe czy zorganizowane grupy obywateli.Żółty Talerz to także unikalny sojusz, do którego Kulczyk Foundation zaprosiła najbardziej skuteczne polskie organizacje pomocowe: Caritas w wybranych diecezjach, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Polski Czerwony Krzyż, grupę lokalnych Banków Żywności oraz SOS Wioski Dziecięce. Patronat Honorowy nad Programem objął Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka. Żółty Talerz to program wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce, którego celem jest osiągniecie większej liczby dzieci jedzących w stołówce; lepsze jakościowo i zdrowsze jedzenie; mobilizacja dorosłych do pomocy w żywieniu dzieci oraz łatwiejszy dostęp do wiedzy o zdrowym żywieniu.