wtorek, 10.04.2018

Konferencja w ramach kampanii społecznej „Wiem, co jem” dla osób odpowiedzialnych za żywienie w warszawskich placówkach oświatowych

W dniu 6.04.2018 r. odbyła się konferencja w ramach kampanii społecznej „Wiem, co jem” dla osób odpowiedzialnych za żywienie w warszawskich placówkach oświatowych (program), zorganizowana wspólnie z przedstawicielami Urzędu m.st. Warszawy.
Konferencja była związana z prezentacją trzeciego już wydania publikacji pt. „Propozycje posiłków dla dzieci w przedszkolach i szkołach” (pobierz publikację), opracowanej m.in. przez pracowników Katedry Żywienia Człowieka naszego Wydziału.
Podczas konferencji oprócz wystąpień Autorek publikacji, odbył się pokaz kulinarny prezentujący potrawy z warzyw i owoców, które warto włączać do menu w przedszkolach i szkołach. Uczestnicy mogli degustować m.in. koktajle warzywno-owocowe oraz drożdżówkę „Radziwiłłówkę” przygotowaną wg receptury opracowanej w Zakładzie Higieny i Zarządzania Jakością Żywności na naszym Wydziale.
Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem, a uczestniczyło w niej ponad 300 osób z warszawskich przedszkoli i szkół.

 

facebookgoogle_plustwitterlinkedinfacebookgoogle_plustwitterlinkedin