środa, 25.01.2017

Drogi do AgroSukcesu

W dniu 24 stycznia br., w ramach corocznego spotkania organizowanego przez SGGW - VI Konfrontacji "Drogi do AgroSukcesu", reprezentanci polskiego rolnictwa i agrobiznesu - laureaci konkursów Agroprzedsiębiorca RP i AgroLiga prezentowali przed młodzieżą akademicką i kadrą naukowo-dydaktyczną uczelni swoje doświadczenia i dorobek.

W tym roku po raz pierwszy Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji wziął czynny udział w przygotowaniach do tego wydarzenia. Dziekan Wydziału, prof. dr hab. Krystyna Gutkowska, w podziękowaniu za pomoc w organizacji VI Konfrontacji "Drogi do AgroSukcesu" uhonorowana została Złotą Różą AgroAkademii Umiejętności praktycznych ABK.

Gośćmi Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji byli: Krystyna i Jerzy Justowie, twórcy i współwłaściciele firmy SemCo w Śmiłowie (woj. wielkopolskie) zajmującej się tłoczeniem olejów na zimno oraz Elżbieta i Wojciech Pysiak, właściciele gospodarstwa rolnego, specjalizującego w produkcji trzody chlewnej oraz przydomowej masarni w Zdziechowie (woj. mazowieckie). Moderatorem spotkania był dr Andrzej Maria Faliński - dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Spotkania z reprezentantami agrobiznesu poprzedziły Noworoczną Galę Agrobiznesu, podczas której profesor Wiesław Bielawski oraz profesor Alojzy Szymański wręczyli uczestnikom spotkań ze studentami SGGW Certyfikaty Wierzytelności Praktyk Biznesowych sygnowane przez rektora SGGW, prof. Wiesława Bielawskiego i byłego rektora SGGW, prof. Alojzego Szymańskiego. Podczas Noworocznej Gali wręczono także nagrody laureatom konkursów redakcji AGRO - Agroprzedsiębiorca RP 2016, Kwatery na Medal 2016 oraz AgroKlasa ODR 2016. Wyróżniających się rolników i agroprzedsiębiorców uhonorowano odznakami „Zasłużony dla Rolnictwa” nadanymi przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krzysztofa Jurgiela.

Honorowy Patronat nad Noworoczną Galą Agrobiznesu objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krzysztof Jurgiel oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego, dr Czesław Siekierski.