czwartek, 23.11.2017

Drogi do AgroSukcesu – spotkanie z kucharzami z Kaszub

W ramach corocznego spotkania organizowanego przez SGGW - VII Konfrontacji "Drogi do AgroSukcesu", Gośćmi Wydziału  Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji będą:

Krzysztof Szulborski i Kazimierz Żółnowski, uznani kucharze z Kaszub.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę – 29 listopada w godz. 12:00 – 14:00. w Sali 1071 Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji.

Zaproszeni na spotkanie są wszyscy Studenci Wydziału  Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, a szczególnie Studenci kierunku Gastronomia i Hotelarstwo.

Krzysztof Szulborski jest Prezesem Stowarzyszenia Kucharzy Polskich. Swoją działalność nakierował na promocję tradycyjnych produktów i potraw kaszubskich. Prowadzi zajęcia kulinarne w wielu szkołach gastronomicznych i instytucjach. Od 10 lat organizuje pokazy kulinarne w czasie Festiwalu Potraw  Kaszubskich „KASZËBSCZÉ JESTKÙ”, organizowanego w Ostrzycach przez Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie. Zespół kucharzy kierowany przez Krzysztofa Szulborskiego zdobył II miejsce w Pucharze Świata reprezentując Polskę.

Kazimierz Żołnowski jako szef  kuchni o wysokich kwalifikacjach zawodowych od wielu lat współpracuje z wieloma instytucjami, szkołami i organizacjami, promując tradycyjne produkty kuchni kaszubskiej. Od 10 lat uczestniczy dorocznie w pokazach kulinarnych w trakcie organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie Festiwalu Potraw  Kaszubskich „KASZËBSCZÉ JESTKÙ” – promując potrawy związane z tym regionem oparte na produktach rolników z Kaszub.

facebookgoogle_plustwitterlinkedinfacebookgoogle_plustwitterlinkedin